Çocukların Eğitimi İçin Gerekli Kitap Önerileri

Çocuk eğitiminde ve büyüme sürecinde en önemli bilişsel ve düşünsel katkıyı kuşkusuz kitaplar yapacaktır. Çocuğunuzun eğitim sürecinde mutlaka okumanız gereken başucu 4 kitabı sizler için listeledik.

Çocuk Gelişiminde 5 Önemli Eser

İlk olarak Gary Chapman & Dr. Ross Campbell’ın yazarlığını yaptığı “Çocuklar İçin 5 Sevgi Dili” sevgi konusunu geniş kapsamlarıyla ele almakta, çocuğa sevgiyle yaklaşmanın bütün yöntemleri kitap içerisinde fazlasıyla mevcut. İkinci olarak listemize Leyla Navaro tarafından kaleme alınan “Gerçekten Beni Duyuyor Musun?” adlı eserle devam edelim. Kitap teorik olarak ebeveyn ilişkisini konu almaktan ziyade örnek kısa hikâyelerle konuyu daha basit ve anlaşılır şekilde ifade ediyor. Üçüncüsü Haluk Yavuzer tarafından yazılan “Çocuk Psikolojisi” kitabı gelmekte.

Uzman tarafından kaleme alınan kitapta anne ve babaların çocuğuyla nasıl iletişim kurması gerektiğine yönelik olarak oldukça doyurucu bilgiler vermekte. Son sırada Erdal Atabek’in yazdığı “Çocuklar Büyükler ve Tavşanlar” kitabı var. Geçmişten günümüze çocuk davranışları ayrıntılı olarak kitapta yer buluyor.

Bir Cevap Yazın