Çocukların Gelişiminde Önemli Rol Oynayan Film Önerileri

Çocukların gelişiminde izlediği filmler çok önemlidir.Çocukların hayal dünyasını geliştirecek hem eğlendirip hemde öğretici olacak filmleri sizler için sıraladık.
Charlie’nin çikolata fabrikası: Charlie’nin Willy Wonka’nın gizemli olan çikolata fabrikasına yaptığı ziyaret anlatıldığı bu film çocuklara asla umutlarından, hayallerinden vazgeçmemesi gerektiğini anlatıyor.

E.T.: Konusunun uzaylılar olduğu bu film, dostluğu, sevdiklerini korumaları gerektiğini ve bazen istemeseler de sevdiklerine veda etmek gerekeceğini anlatıyor.

Aslan Kral: Bir animasyon olan bu film, çocuklara kendi problemleri ile yüzleşmelerini, doğru olan şeyi yapmaları gerektiğini anlatıyor.

Karlar Ülkesi: Çocuklara kardeşliğin, ailenin ve sevginin önemini anlatan bu film, birisini tanımanın iyiliklerinden bahsediyor.

Oyuncak Hikayesi: Animasyon olan bu film, arkadaşlığı, dostluğu, yardımlaşmayı anlatıyor.

Oz Büyücüsü: Bu film çocuklara hayal kurmanın ve yeni arkadaş edinmenin güzelliğini, cesur olmayı anlatıyor.

Kayıp Balık Nemo: Animasyon olan bu film, çocukların kendilerine nasıl bakabileceklerini, ebeveynlerine güvenmelerini, ebeveynlerinin neden kaygılandığını anlatıyor.

Karate Kid: Bu film çocuklara zorluklarla nasıl başa çıkılacağını ve çocukların kendi içlerindeki gücü nasıl fark edeceklerini anlatıyor.

“Çocukların Gelişiminde Önemli Rol Oynayan Film Önerileri” için 5 yanıt

  1. Merhabalar, güzel bir yazı paylaşımı sağlamışsınız. Hem anlamlı hem kalite ve dahası da akıcılıkla beraber sade olmuş bu fazlasıyla hoşuma gitti. İlerleyen süreçlerde başarılarınızın daha da devamını dilerim.

    İyi günler.

  2. Çok Güzel Paylaşımlarda bulunmuşunuz Çocukların Gelişmesinde Çok Faktörü var bu konularda zihinlerini açmakta ve gelişimine çok yararlı olacak konular.
    Sitenizi Takipteyim Başarılar Dilerim.

Bir Cevap Yazın