Kartal Avcısı Kız Vizyona Giriyor

Ülkemizde bu hafta vizyona giren filmler arasında dikkat çekici bir yapım var: Kartal Avcısı Kız. Henüz 13 yaşında olan Kazak bir kızın yaşadığı maceralar konu ediliyor. Kazak bir kızın 12 nesildir atalarından yadigar kalan bir geleneği var: kartal yakalamak. Bu gelenek nesilden nesle her zaman devam eder ve dededen toruna geçerdi. Burada ilginç olacak herhangi bir şey yoktur fakat ilginç olan tek şey bu geleneği devam ettirecek kişi ilk defa bir kadın olur. Bu zamana kadar sadece erkekler tarafından ilgi gören kartal yakalama bu kez bir kadın tarafından sürdürülecektir. Küçük kadınımızın ismi Ayçolpan’dır. Yalnızca 13 yaşında olmasına karşın bu küçük kız kartal yakalama hevesi içindedir. Peki başına sizce ne maceralar gelecek?

Aisholpan’ın bizzat kendisini canlandırdığı Kartal Avcısı Kız belgesel türünde ve anlatıcı görevinde Star Wars’taki Rey’olarak ünlenen Daisy Ridley bulunuyor. Yapımın yönetmenliğini ise Otto Bell üstlendi. 14 Nisan 2017 Cuma günü vizyona girecek olan yapım 2017’de vizyona girecek filmler arasında en özgün filmlerden biri olacak gibi.

“Kartal Avcısı Kız Vizyona Giriyor” için bir cevap

  1. Umarım sanat filmi ayağına yatıp, sıkıcı bir film çekmemişlerdir. son dönemlerde biraz azalsa da hala bu şekilde filmler yapılmakta, ve dalga geçer gibi bolca ödül almaktalar.

Bir Cevap Yazın