Kişisel Gelişim İçin Hangi Filmler İzlenmeli?

Filmlerin hayatımızda önemli bir yeri vardır. Bazı filmler kendimizi geliştirmemize, hayatımıza yön vermemize yardımcı olur. İşte kişisel gelişim için izlenilebilecek bazı filmler :

Forrest Gump: IQ seviye pek yüksek olmamasına rağmen hayatta büyük başarılar elde eden Forrest’ın hayatını anlatan bir filmdir.

Can Dostum: Philippe, bir kaza sonucu felç kalmış zengin bir aristokrattır. İşe alan bakıcısı Driss’in sicili pek temiz değildir. Fakat Philippe, Driss’e bir şans tanır. Bu ikilinin dostluğunu anlatan güzel bir filmdir.

Yağmur Adam: Birbirinden haberleri olmayan Charlie ve Raymond, babaları öldükten sonra miras kalır. Bu mirasta kardeşler bir araya gelir. Bu kardeşlerin trajik aynı zamanda komik hikayesi bu filmde anlatılmıştır.

Guguk Kuşu: Bir mahkumun akıl hastası numarası yaparak güvenliğin az olduğu bir akıl hastanesine yerleşiyor. Kaçma planları yapan mahkumun hayatını anlatıyor.
Siyah Kuğu: Çok yetenekli bir balerin olan Nina, büyük gösterinin baş rolünde “Siyah Kuğu” olmak istiyor. Film, Nina’nın yaptığı hırsın gözünün döndürmesini ve psikolojik olarak kendini yitirdiğini anlatıyor.

“Kişisel Gelişim İçin Hangi Filmler İzlenmeli?” için 2 yanıt

  1. Guguk kuşu efsane bir filmdi, bir replik vardı en azından denedim diye o sahneyi her hatırlayışımda tüylerim diken diken olur. Efsane performanslar vardı filmde, seyrettiğim zamanlarda ekşide eleştiri bile yazmıştım.

  2. her film belli ölçüde hayal gücünü görüş açısını değiştirir ve zenginleştirir tep tipçilikten kurtulup izlenen her film mutlaka size bişeyler katacaktır.

Bir Cevap Yazın