LG Telefon Satışına Devam Edecek mi?

LG, ülkemizde popüler telefon markalarından biri olsa da LG G4’ten bu yana karşılaşılan sorunlar ve LG G5’e istenilen ilginin duyulmaması firmanın ülkemizden çekilme durumunu ortaya çıkartmıştı. LG G6 öncesinde, Türkiye’de satış yapıp yapmama konusunda çekimserdi. Geçtiğimiz günlerde LG G6’nın lansmanının yapılmasıyla beraber LG’nin de ülkemizdeki faaliyetleri netleşmiş oldu.

LG Yeni Stratejileriyle Türkiye Piyasasına Devam Ediyor

LG, Türkiye’de telefon piyasasındaki satışlarına devam etmeye karar verdi. Kararların yanı sıra, birtakım yeni stratejiler de belirlediğini açıkladı. Öncelikle ithalat sağlayıcı firmalarında değişiklik yapacak. LG G4 ve LG G5 gibi telefonlarda ortaya çıkan birtakım kronik problemlerin çözümü için kullanıcılara geniş imkanlar tanınacak. Aynı şekilde, garanti sürecindeki telefonlar için LG uygun fiyatlarla onarım ve değişim imkanı sunacak. Yine garantisiz LG telefonlar için de benzer imkanların sunulması bekleniyor.

LG Electronics Ticaret A.Ş firması yerine başka bir ithalat firması ile anlaşacağını da belirtmek gerek. Yine ürün stratejilerinde de uygun fiyat belirlemesinde bulunulması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın