Minimalist Dekorasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Minimalist Dekorasyon; günümüzde hızla yaygınlaşan dekorasyon türlerinden bir tanesidir. Hayatın karmaşası evlerdeki eşyalarınızın çokluğu ve günlük yaşantının stresi bütün bunları geride bırakabilmek ve evinizde yeni bir nefes ve rahatlama alanı oluşturabilmek amacıyla en az sayıda sade ve klasik mobilya ile evlerin dekore edilmesi tam olarak minimalist dekorasyon nedir sorusuna cevap olacaktır.

Bu yöntem denge üzerine bina edilmiş olup ev içinde ne kadar düzen ve denge sağlarsanız o kadar rahat hareket alanı oluşacağını iddia etmektedir. Evi en az eşya ile dizayn etme fikri evin geri kalan kısımlarında rahat ve huzurlu bir yaşamın sürülmesine imkan sağlayacaktır. Peki minimalist dekorasyon nasıl yapılır? Öncelikle evdeki eşyalarınızın birçoğunu evinizden uzaklaştırmakla işe başlayın.

Gereksiz süs eşyaları, fazla koltuklar, yedekte bekletilen sandalyeler, halılar vb. Eşya işlemi tamamlandıktan sonra sade bir renk üzerinde evinizi dekore edin. Renklerin aynı ve uyumlu olması en önemli maddelerden birisi. Eşyalarınızı ahenkli ve simetrik olarak yetiştirin fazlalıklardan kurtulun.

Bir Cevap Yazın