Yaz Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Yaz diyeti bir kış iş ve ev arasında mekik dokuduğumuz ve kedimize zaman ayıramadığımız bir sürecin sonunda fazla kilolarla baş başa kalındığında yaza girilmesinin etkisiyle bu kilolardan kurtulmanın acil reçetesi olarak karşımıza çıkar. Su tüketimini temel alan bu diyette kilo aldırmayacak meyve ağırlıklı beslenme tavsiye edilmektedir.

Diyet yaz mevsiminin birbirinden güzel meyveleri ile hem beslenmeyi hem de fit ve sağlıklı bir vücuda kavuşturabilmeyi hedeflemektedir. Peki yaz diyeti nasıl yapılır? İlk olarak yapılması gereken yazın sıcaklarında kaybedilen çok miktarda suyu vücuda kazandırmaya çalışmakla başlamak gerekir. En az 2-2,5lt günde su içilmesi tavsiye edilmektedir. Öğünlerin azaltılmadığı ve atlanmadığı diyette 3 ana ve 2 ara olacak şekilde 5 öğün planı yapılmalıdır. Bu şekilde kişi sürekli doygunluk hissine sahip olacaktır. Yeşil çay bu süreçte metabolizmayı hızlandıracak ve kilo vermenize katkı sağlayacaktır.

Öğünlerde karbonhidrat ve yağ içeren besinlerden uzak durulmalı ve yoğurt, salata tüketimi ve kuru gıda tüketimi tavsiye edilmektedir.

Bir Cevap Yazın